Polecamy nasz nowy kurs: Kręgosłup "za biurkiem"

Rehabilitacja po złamaniu łokcia

Rehabilitacja po złamaniu łokcia – jak powinna wyglądać?

Złamania w obrębie łokcia są dość powszechne. Warto o nich mówić, ponieważ wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy, jak ważna w tym przypadku jest rehabilitacja. Niestety zdarzają się jeszcze sytuacje, gdzie lekarze nie kierują pacjentów na zabiegi, albo przepisują tylko fizykoterapię i ćwiczenia grupowe. Ze względu na kolejki w nfz terapia rozpoczyna się zbyt późno. Wszystkie te elementy powodują, że część pacjentów nigdy nie odzyskuje pełnej ruchomości łokcia. Niesprawny staw sprawia, że codzienne funkcjonowanie staje się dość problematyczne.

Łokieć  to obszar, na którym znajdują się aż 3 współpracujące ze sobą stawy: ramienno-promieniowy, ramienno-łokciowy i promieniowo-łokciowy bliższy. Dzięki tym trzem połączeniom mamy tu dwa kierunki ruchu: zgięcie i wyprost oraz pronacje i supinacje. Do złamania może dojść w każdej z trzech kości, mogą występować bliżej lub dalej powierzchni stawowych. Dodatkowo może dojść do zwichnięcia stawu, uszkodzenia nerwów i naczyń. Dopiero po dokładnej ocenie sytuacji lekarze decydują o sposobie leczenia. Czasem wystarczy kilkutygodniowe unieruchomienie, w wielu przypadkach niezbędna okazuje się operacja. Wszystkie te elementy wpływają na to, jak wygląda rehabilitacja stawu i jak trudne staje się później odzyskanie zakresu ruchu. Mówiąc ogólnie, w niektórych typach złamań przywrócenie pełnej ruchomości stawu jest dość proste np. w przypadku większości złamań wyrostka łokciowego. Inne typy np. złamania głowy kości promieniowej powodują dużo trudniejsze w leczeniu ograniczenia ruchomości, a także niosą za sobą większe ryzyko powikłań.

Rehabilitacja po złamaniu łokcia- konsekwencje niewłaściwej rehabilitacji

…..ruchomość. Jak zauważyliście, cały czas o niej mówię. Dlaczego? Ponieważ ograniczenia ruchomości są głównym powikłaniem złamań w obrębie łokcia. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie pewnych działań zaraz po zdjęciu gipsu lub zabiegu operacyjnym. Pamiętajmy, że łokieć zazwyczaj wymaga fachowej pomocy. Bardzo trudno “rozruszać” go samodzielnie w domu.

Przyczyną tych trudności jest specyficzna budowa łokcia, który jak już wiemy, składa się z 3 stawów. Mówimy, że są to 3 relatywnie małe i kongruentne stawy, co oznacza, że ich powierzchnie stawowe są dobrze do siebie dopasowane. Torebka stawowa jest tu ścisła i reaguje szczególnym usztywnieniem na uraz.

Rehabilitacja po złamaniu łokcia jest problematyczne u wszystkich pacjentów, u niektórych jednak odzyskanie ruchomości jest szczególnie trudne. Zazwyczaj przyczyną są tu pewne cechy osobnicze danej osoby, polegające na sztywniejszej wrodzonej budowie stawu. Z reguły problem jest bardziej widoczny u mężczyzn niż u kobiet. Dodatkowo najcięższe ograniczenia ruchomości zdarzają się u pacjentów, którzy zostają zaopatrzeni w gips na więcej niż 4 tygodnie lub z innych przyczyn lekarze umieszczają kończynę w ortezie na wiele tygodni. Znając zagrożenia, obecnie lekarze robią wszystko, aby maksymalnie skracać czas unieruchomienia.

Rehabilitacja po złamaniu łokcia- jak powinna wyglądać?

 • Jak już wiemy, rehabilitacje powinniśmy zacząć od razu, kiedy dostaniemy zielone światło od lekarza. Następnie udajemy się do fizjoterapeuty, który na podstawie zdjęcia RTG i badania stawu ustala plan terapii. Przydatne są także podstawowe informacje i wskazówki od lekarza prowadzącego.
 • Pamiętajmy, że najskuteczniejszą formą przywracania sprawności stawu łokciowego jest terapia manualna, czyli różne techniki wykonywane przez fizjoterapeutę rękami na naszym stawie.

 • Warto szukać wykwalifikowanych terapeutów, którzy ukończyli specjalistyczne kursy np. metody Kaltenborn, Cyriax, Muligan, IAOM. Pomocne są tzw. techniki tkanek miękkich np. manipulacje powięziowe.
 • Dodatkowo rehabilitant zaleca ćwiczenia domowe np. naprzemienne zginanie i prostowanie łokcia. W późniejszym etapie rehabilitacji uczę moich pacjentów wykonywania automobilizacji stawu z pasem. W warunkach domowych warto wprowadzić także techniki flossingu. Ćwiczenie polega na owijaniu stawu specjalną ciasną, elastyczną taśmą i wykonywaniu naprzemiennych ruchów łokcia. Technika jest bardzo dobrym sposobem walki z obrzękiem, bólem i ograniczeniem zakresu ruchu.
 • Często zapisywane zabiegi fizykoterapeutyczne np. prądy, laser czy pole magnetyczne mogą być tylko dodatkiem do terapii, nie pomogą przywrócić sprawności stawu.

Ewelina Prekiel

[kkstarratings]

38 odpowiedzi

 1. Mój syn 8 lat, 27.10.2021 złamał rękę – nadkłykciowe ,gips miał zdjęty 24.11.2021, nie może do końca wyprostować ani zgiąć ręki,mówi że coś mu blokuje ,martwię się ,że tak zostanie zalecono nam tylko ściskanie piłeczki i zabawa z piaskiem kinetycznym,bardzo proszę o informacje gdzie mogę udać się lub propozycje ćwiczeń.jestem z Wrocławia, dziękuję

  1. Witam,
   Powinna się Pani zgłosić do rehabilitanta, który zajmuje się rehabilitacją ortopedyczną. Z jakiego miasta Pani pochodzi?
   Pozdrawiam
   Ewelina Prekiel

 2. Witam, córeczka 5 lat złamanie nadkłykciowe, miala gips i druty 5tyg. Zdjęte 3 tyg temu. Wg lekarza wszystko dobrze, ręka już się prawie prostuje, jednak zauważyłam że córka trzyma na pół zgięte palce (mały i serdeczny) pytałam czy może je wyprostować- wtedy pomaga sobie drugą ręka, palce dają się wyprostować jednak wygląda jakby sprawiało jej to trudność (beż pomocy 2 ręki) nie mamy żadnej rehabilitacji na ten moment, jedyne zalecenia żeby rękę używać w miarę normalnie i basen. Proszę o poradę.

  1. Witam Pani Małgorzato,
   Na pewno rękę powinien zobaczyć specjalista. Trzeba ocenić, skąd wynika ograniczenie ruchomości palców. Jest kilka możliwości. Czasami w czasie urazu kostnego dochodzi do współistniejących uszkodzeń ścięgien lub nerwów. Trzeba na pewno ocenić siłę mięśniową innych palców, sprawdzić czy jest to tylko niedowład wybiórczy dwóch palców. Bez obejrzenia ręki, nie jestem w stanie nic zasugerować.

   1. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Akurat dziś mieliśmy kontrolną wizytę, lekarz powiedział że mogło sojsc do rozciągnięcia nerwu/ścięgna (proszę wybaczyć jeśli źle się wysławiam, mieszkamy w UK
    i medyczne- angielskie nazwy nie są mi aż tak znane) więc mniejsze mięśnie od wewnętrznej strony dłoni są jakby mniej sprawne. Mamy ruszać ręką normalnie i ćwiczyć chwyt. Zobaczymy jak będzie przy następnej kontroli.
    Za każdą radę i podpowiedź dziękuję.

 3. Dzień dobry
  Moja córeczka 5 lat 27.07złamała prawy Łokietek. W opisie złamanie nasady dalszej kości ramiennej. Gips. Po tygodniu, na kontroli odesłano nas do Warszawy, do szpitala na Niekłańską. Tam RTG przez gips i opis stan po złamaniu kłykcia przyśrodkowego. Ustawienie części kostnych jest prawidłowe. Kolejna wizyta 19.08 gips do RTG zdjęty. Lekarz mówi, że wcześniej nie było widać jest złamany staw. Kazał rehabilitować do 6.09 wtedy kontrola u profesora… I ew ingerencja chirurgiczna. Chodzimy do fizjoterapeuty dziecięcego. Chciałam umówić do Pani wizyte ale terminarz podaje dopiero 16.09 🙈😔

  1. Dobry wieczór,jestem mamą 38 letniego syna,który mieszka we Francji,26 sierpnia wkręcając żarówkę,stojąc na taborecie przewrócił się i doszło do złamania kości głowy promieniowej łokcia.Do dnia dzisiejszego syn był piec razy operowany-endoproteza.Bez przerwy cos niedobrego się dzieje,tydzień temu przeszedł piątą operacje ponieważ dochodziło do obluzowana protezy i lekarz stwierdził,ze teraz proteza będzie mocowana drutami,po operacji okazało się,ze była infekcja,wyczyścili,zamocowali implant,reka w gips,były antybiotyki i po czterech dniach wypis do domu.Dziś syn ma mocny bol i mówi,ze czuje tak jak poprzednio,ze czuje jakby cos się ruszało.Rano znowu wizyta w szpitalu,skany ręki.Jest już wycieńczony tymi operacjami,bólami i lekami.Proszę mi pomoc,co może być przyczyną takiego stanu,co jest nie tak,ze tak się dzieje,jesteśmy załamani.Pozdrawiam!

 4. Dzień dobry
  Czy może Pani polecić jakiegoś dobrego fizjoterapeutę z Warszawy. Syn po złamaniu awulsyjnym nadkłyckia przyśrodkowego w łokciu lewej ręki.

  Pozdrawiam
  Agnieszka

  1. Witam Pani Agnieszko,
   Zapraszam do kontaktu przez formularz kontaktowy na stronie. Chętnie podpowiem, gdzie można się udać.

   Pozdrawiam
   Ewelina Prekiel

 5. Witam
  20 maja stwierdzono u mnie nieprzemieszczone złamanie głowy kości promieniowej w łokciu. 10 dni ręka była w łusce gipsowej, potem 4 tygodnie w stabilizatorze. Od 5 i pół tygodnia ćwiczenia i basen. Niestety zakres ruchu ograniczony: nie mogę zgiąć ręki do barki (80-90 stopni), nie mogę też w pełni wyprostować ręki. Niestety ćwiczenia i basen nie dają już postępu (niby po rozgrzaniu ręka lepiej się prostuje, ale potem linia ręki powraca do zgięcia; jakby postęp wyniakający z ćwiczeń się zatrzymał – obecnie 7 i pół tygodnia od urazu). Jak długo trwa rehabilitacja łokcia? Czy jest szansa na powrót do normalnego zakresu ruchu. Prosiłbym o rekomendację fizjoterapeuty od łokcia w Poznaniu.
  Pozdrawiam

  1. Witam,
   Po tego typ złamaniu niezbędna jest praca z fizjoterapeutą. Powrót zakresu ruchu jest bardzo indywidulany. U niektórych osób trwa 2-3 miesiące u innych dużo dłużej.

 6. Witam
  Moje 4 letnie dziecko jest po złamaniu nasady bliższej kości lokciowej bez przemieszczenia, w szybie gipsowej 3 tyg , os tygodnia bez gipsu, rączka nie do końca da się wyprostować na razie oraz często paluszki zostawia w ułożeniu jak w gipsie , lekarka stwierdziła, ze w tym wieku powinno dziecko wrócić szybko samo do pełnej sprawności i żeby pojawić się za miesiąc na kontrolę.
  czy są jakies wskazania do rehabilitacji od razu po ściągnięciu gipsu , boje się ze przegapimy okres kiedy można to jeszcze doprowadzić do sprawności.
  Czy po prostu mobilizować dziecko do ruchliwości i czekać tem miesiąc ?
  Pozdrawiam

  1. Witam,
   U dzieci rzeczywiście zazwyczaj zakres ruchu wraca samoistnie. Są jednak przypadki, gdzie potrzebne są zabiegi. Proszę obserwować rękę. Jeżeli zakres nie będzie się poprawiał w ciągu najbliższego tygodnia, zaleciłabym jednak rehabilitanta.

   Pozdrawiam
   Ewelina Prekiel

 7. Witam, jestem dziesiąty tydzień po operacji łokcia, kość która wchodzi w tzw. Jabłko wyskoczyła i była delikatnie nadkruszona, miałem operacje gdzie zostały założone 3 śruby i blaszka. Dwa tygodnie po operacji mając szynę, zacząłem rehabilitacje zgodnie se wskazaniami ze szpitala. Pomimo upływu czasu i odbytych 18-stu rehabilitacji po godzinie każda, nie mogę za bardzo zginąć ręki a o wyprostowaniu mogę całkowicie zapomnieć, ręka utrzymuje się cały czas w kacie 90 stopni. Mój rehabilitant rozkłada ręce. Proszę o pomoc i wskazówki poniewAz jestem bezsilny…

  1. Witam,
   Żeby przeanalizować Pana przypadek, musiałabym zbadać łokieć, oraz obejrzeć aktualne zdjęcie. Łokieć powinien także obejrzeć lekarz, który operował. Niestety nie jestem w stanie na odległość stwierdzić, co jest przyczyną trudności w odzyskaniu zakresu ruchu. przyczyn może być kilka. Po pierwsze należy ocenić, czy wszystkie elementy kostne są prawidłowo ustawione, czy nie ma ciała wolnego w stawie. Po drugie, jaki rodzaj rehabilitacji miał Pan wykonany, jaki czas upłynął od zabiegu, czy utrzymuje się obrzęk. Zachęcam do wizyty.
   Pozdrawiam
   Ewelina Prekiel

  2. Zmagam się już rok z urazem, jest o wiele lepiej, ale nadal nie prostuje ręki, wiele rehabilitacji, więc podobna sytuacja, rehabilitanci rozkładali ręce 🙁 w rezultacie zostało czekanie na artrolizę stawu łokciowego,chyba jedyny ratunek. Życzę dużo zdrowia i wytrwałości.

 8. Witam,
  Mialam operacje łokcia po wywrotce na rowerze śruby śrudszpikowe. Po roku następna operacja wyciągnięcie śrub. Lekarz zalecił 2 tyg po pierwszej operacji dzwiganie pustego kubka oraz ściskanie piłeczki. Łokieć sprawny wszystko super.

 9. Witam
  Mam 52 lata i miałem złamanie nasady bliższej głowy kości promieniowej( złamanie wieloodłamowe z przemieszczeniem) ,
  dlatego 20.09.2019 miałem zabieg protezoplastyki głowy kości promieniowej prawej typu Biomet ( głowa 24)12,trzpień( 8)28.
  Dzisiaj jest 12.10 .2019 .Rehabilitację wolny termin mam dopiero od 04.11.2019
  Bardzo prosze o pomoc jakie cwieczenia mogę robic,a robię tylko wyprosty ręki bez obciążenia i towarzyszy przy tym duży ból w zgięciu, mam już zanik mięśnia -bicepsu .
  Czy mogę użyć jakiegoś obciążenia do ćwiczeń i jakie max. obciążenie?
  Pozdrawiam

  1. Witam, niestety nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Żeby dobrać odpowiednie ćwiczenia należy zbadać Pana łokieć i przeanalizować badania obrazowe. Protezoplastyka głowy kości promieniowej to poważny zabieg. Pacjenci bardzo różnią się pod względem funkcji stawu. Zalecam zgłoszenie się fizjoterapeuty szybciej niż za miesiąc przynajmniej na kilka wizyt. Nauczy Pana technik do pracy domowej.
   Pozdrawiam
   Ewelina Prekiel

 10. Dzień dobry,

  Szukam osoby, która potrafiłaby rzetelnie ocenić moją niesprawność w obrębie stawu łokciowego. Ok. 2 lata temu miałem wypadek na rowerze. Rezonans wykazał kompresyjne złamanie główki kości ramiennej (łokieć) oraz złamanie kości promieniowej (o ile sobie przypominam określone jako rozszczepienne). Nie było leczenia operacyjnego. Wdrożono zabiegi z wykorzystaniem osocza (PRP), które w relatywnie krótkim czasie pomogły (lub czas zrobił swoje) uporać się z ogromnym bólem. Było kosztownie, ale nie do końca skutecznie. Deficyt w zgięciu/wyproście określono na c.a. 7%. Jestem osobą aktywną, trenuję kalistenikę w dużych objętościach treningowych. Brak wyprostu, bóle promieniujące od łokcia przez całe przedramię, bardzo utrudniają mi wykonywanie ćwiczeń wielostawowych (podciąganie, pompki, ćwiczenia na poręczach) czy figur statycznych. Pomijam brak symetrii ciała podczas aktywności.

  Bardzo proszę o szczerą opinię czy jest szansa na usprawnienie ruchomości/likwidację bólu po takiej kontuzji i po takim czasie od jej wystąpienia 🙂

   1. Proszę o wysłanie maila przez formularz kontaktowy, podpowiem, gdzie się udać.

    Pozdrawiam

  1. Powinien Pan jak najszybciej skontaktować się z fizjoterapeutą. Zabiegi powinien być rozpoczęte jak najszybciej, oczywiście jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań.

  2. Witam. Moja córka 28, 12 ,2019 r złamała łokieć. Niestety skończyło się na interwencji chirurgicznej. Wspomnę tylko że 9 szwów i druty. Po miesiącu druty zostały usunięte i powstał przykurcz. Lekarz w szpitalu prowadzacy córkę od początku mówił że rechabilitacja potrzebna jest na już. Po 6 dniach pojechaliśmy ściągnąć szwy i po skierowanie na rechabilitacja. Lekarz w przychodni chirurgii dziecięcej stwierdził że nie ma takiej potrzeby. Córka jest rechabilitowana prywatnie od dnia ściągnięcia szwów i robi postępy. Czeka nas długa rechabilitacja.

 11. Witam,
  Miałem złamanie końcówki kości łokciowej, założoną miałem longetę gipsową na 3 tygodnie, teraz mam jeszcze temblak lekarz zalecił mi na własna rękę ćwiczenia po zdjęciu longety. (prostownie i zginanie ręki w łokciu ile dam rade). Dziś minęło 5 tygodni od złamania, ręki do końca zgiąć nie mogę boli mnie, wyprostować też nie daje rady do końca. Czy normalne jest że ręka mnie boli jak nią ćwicze? I czy można spać bez temblaka- tak właśnie robię. opuchlizny żądnej nie ma, wydaje mi się że jak nie ćwiczyłem to mniej bolao.

  1. Witam,
   W przypadku tego typu złamań niezbędna jest terapia manualna. 5 tygodni po zdjęciu gipsu to jeszcze dobry czas, żeby zgłosić się do terapeuty. Oczywiście zdarzają się osoby, które samodzielnie są w stanie zwykłymi ćwiczeniami rozpracować ruchomość w stawie. Niestety nie zawsze to się udaje. Jeśli chodzi o temblak to nie mogę nie więcej powiedzieć bez badania i oceny badań obrazowych. Staw może delikatnie boleć w trakcie ćwiczeń, ale może też być to kwestia tego, że pewne ruchy robi Pan zbyt mocno. Ból może też wynikać z ograniczenia ruchomości…są to trudne sprawy i dlatego zachęcam do niezwłocznej konsultacji z fizjoterapeutą.

   Pozdrawiam
   Ewelina Prekiel

 12. ja jestem leczona na terenie Niemiec , bo tu mieszkam miałam już cztery operacje łokcia teraz mi usunięto śruby mam bardzo opuchnięta ręke i mnie okropnie boli co ja mam robić czekam na rehabilitcje na KUROT , na AOK jestem już dwa lata

  1. witam,

   Niestety trudno coś więcej powiedzieć, ponieważ nie znam dokładnie przypadku. Z pewnością w Niemczech ma Pani dostęp do rehabilitacji na bardzo wysokim poziomie.

   Pozdrawiam
   Ewelina Prekiel

  2. witam,

   Niestety trudno coś więcej powiedzieć, ponieważ nie znam dokładnie przypadku. Z pewnością w Niemczech ma Pani dostęp do rehabilitacji na bardzo wysokim poziomie.

   Pozdrawiam
   Ewelina Prekiel

 13. To super, ze tak szybko. A w moim przypadku jest cos dziwnego. Operacja zrobiona gips zdjeto nie zastosowano ortezy, bo podobno nie mozna do tego typu zlamania. Odwlekanie wizyt co cztery tygodnie, po operacji zabroniono prostowac reke i umieszczono na luznym slingu. Nie bolalo za mocno, jeszcze nie zalecono rehabilitacji I lokiec nie chce sie wyprostowac. Rano maly brazowy siniaczek na przegubie reki sie pojawia i slaba widocznosc naczyn zylnych na dloni. Dzis ide do lekarza I nie poddaje sie jeszcze, prawie 2 miesiace?

 14. Moja córka po złamaniu łokcia chodziła na rehabilitację w Krakowie do
  jednego z gabinetów rehabilitacje.org. Cała rehabilitacja po zdjęciu
  gipsu do tego żeby ruszała normalnie to trwała ok. miesiąca, natomiast,
  żeby się zaczęła na tej ręce opierać i żeby mięśnie się jej odbudowały,
  to jeszcze z dwa miesiące to trwało. Teraz to nawet nie pamięta, że
  takie coś miało miejsce.

  1. Witam , złamanie bliższej nasady kości promiennej łokcia lewego, szyna od 30 sierpnia do 4.09. lekarz kazał zdjąć i założyć ortezę bez blokady abym ćwiczyła zgięcie i wyprost. Trochę się boje,czy te ,5 dni w gipsie to nie za krotko? Kiedy mogę się udać do fizjo aby zacząć ćwiczyć? Niektórzy mówią,aby dopiero po 2 tygodniach…inni że jak zdejmę ortezę… co człowiek to inna opinia.prosze o wskazówki

   1. Witam, rehabilitację rozpoczynamy w momencie, gdy lekarz stwierdzi pełen zrost. Wskazania, co do rehabilitacji powinien dać lekarz, który ocenia Pani przypadek. Standardowo gips zakłada się na 5-6 tygodni, następnie rozpoczynamy fizjoterapię. W początkowym etapie można pracować bezpiecznymi technikami tkanek miękkich.

    Pozdrawiam
    Ewelina Prekiel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Może Cię zainteresować

Niedawno trafiła do mnie pacjentka, która ze łzami w oczach opowiadała o drętwieniu i bólu obu dłoni i palców. Gdy zdiagnozowaliśmy u niej zespół cieśni nadgarstka, była zdziwiona, ponieważ od miesięcy nie pracowała przy komputerze i generalnie prowadziła oszczędny tryb życia. Co mogło wpłynąć na pojawienie się tego schorzenia u pacjentki? Czy cieśń zawsze dotyczy osób przeciążających nadgarstki? W dzisiejszym artykule postaram się odpowiedzieć…
Ból paliczka- wstęp Ból palca może być spowodowany dysfunkcją stawów, ścięgien, nerwów. Może pochodzić z odległych rejonów tj. łokieć, czy nawet odcinek szyjny kręgosłupa. Żebyśmy mogli lepiej zrozumieć temat, zacznijmy od krótkiego wstępu anatomicznego. Po pierwsze, warto zaznaczyć, że w ortopedii i rehabilitacji nie używamy terminu dłoń. Pomimo że w potocznym języku ręka to cała kończyna górna, w ortopedii nazywamy tak obszar…
Próbowaliście kiedykolwiek wyobrazić sobie, jak funkcjonowałby Wasza dłoń bez kciuka? Spróbujcie, a przekonacie się, jak ważny jest ten palec. Bez niego nie mamy możliwości chwytania, trzymania, czyli funkcjonalnego używania ręki. Niestety problemy z kciukiem mają już coraz młodsze osoby. Do naszych gabinetów zgłaszają się nawet 20-latkowie. Lekarze alarmują: WSZYSTKIEMU WINNE SMARTFONY, które w przeciągu ostatnich 10…

Nazywam się Ewelina Prekiel i jestem fizjoterapeutką. Moja pasją jest ortopedia i wszystko, co związane z narządem ruchu. Inspiracją do pisania artykułów są moi pacjenci, ich codzienne problemy i pytania. Staram się w przystępny sposób wyjaśnić zagadnienia medyczne, zawsze w oparciu o najnowsze doniesienia naukowe i własne doświadczenia. Moją pracę zawodową rozpoczęłam 9 lat temu. Od tego czasu specjalizuje się w ortopedii. Zajmuję się rehabilitacją po urazach i zabiegach operacyjnych, w bólach ostrych i przewlekłych narządu ruchu a także w wadach postawy. Wspólpracuję z młodymi sportowcami w zakresie prewencji i leczenia urazów.

© 2021 Fizjomind E. Prekiel. Wszystkie prawa zastrzeżone

Privacy Preference Center

Wykorzystujemy ciasteczka na tej stronie. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.